МоваУкраїнська
Категорії

Правила безпеки

Національна поліція Києва інформує про значне зростання злочинності в країні і столиці.

Прийміть до уваги, що злочинці можуть використовувати наш сайт для продажу некондиційного, контрафактного, зіпсованого або підробленого товару. Або, скориставшись недосвідченістю, довірливістю продавця/покупця спробувати виманити гроші за неіснуючий товар або послугу, залучити до іншої шахрайської схеми. Щоб уникнути цього, дотримуйтесь наступних правил.

1). Охороняйте доступ до своєї банківської картки.

Часто метою злочинців є секретна інформація про Вашу банківську карту. Використовуючи різні вигадані історії, у Вас можуть спробувати вивідати код підтвердження, який приходить на Ваш телефон при вході в систему онлайн-банкінгу. Врахуйте, що кінцева мета шахраїв – отримати повний доступ до Вашого банківського рахунку і зняти з нього кошти. Не вірте тим, хто стверджує, що не може перевести Вам кошти, поки Ви не повідомите секретний код (cvv), зазначений на звороті Вашої банківської карти. Прохання уточнити вид Вашої картки, термін її дії, наявність кредитного ліміту, залишок на рахунку – повинні Вас насторожити. Якщо Вам прийшла SMS з кодом, який просить назвати покупець, щоб його платіж пройшов, зазначте: Ви маєте справу з шахраєм.

Єдина інформація, яка може дійсно бути потрібна від Вас покупцеві – це номер вашої банківської карти: 16 цифр, написаних на її лицьовій стороні.

2). Не погоджуйтеся вносити передоплату.

Під різними приводами (наприклад, посилаючись на відсутність у місті, необхідність передпродажної підготовки та інш.) продавець, який розмістив оголошення на сайті, може поінформувати Вас, що готовий забронювати товар після внесення певної передоплати. Деякі навіть пропонують в якості гарантії вислати скановану копію свого паспорта (зрозуміло, підроблену).

Врахуйте, що після отримання передоплати, шахраї зникнуть разом з Вашими грошима і перестануть відповідати на телефонні дзвінки!

3). Не дзвоніть на підозрілі номери.

Іноді після дзвінка на незнайомий номер, можна виявити, що з Вашого рахунку списана чимала сума. Щоб уникнути цього, не дзвоніть на «короткі» номери або номери з «нетиповим» кодом абонента. Підозру повинна викликати невелика ціна товару, покликана заманити «абонента».

Найбільш надійно – скористатися видами зв'язку, що надаються нашим сайтом. Тобто е-mail та online-месенджером.

4). Відмовтеся від ненадійних пропозицій відправити Вам товар після оплати.

В іншому випадку, замість замовленого, Ви можете виявити в посилці зовсім інший товар. Наприклад, замість оригінального фірмового смартфона – китайську підробку. Недобросовісний продавець може навіть не зникнути зі зв'язку. А, наприклад, заявити, що в вашій рекламі нічого не сказано про оригінальний товар. Оскільки технічні характеристики виробів формально відповідають заявленим, з продавця нічого не візьмеш. Купуйте тільки ті товари, в якості яких упевнені! Забирайте товар «самовивозом» і перевіряйте його характеристики на місці. Зустрічайтеся з покупцем або продавцем тільки в людному і добре знайомому Вам місці. Попросіть їх показати посвідчення особи, перш ніж запросити додому. Уважно перевіряйте 100-200-500 гривневі купюри – вони можуть бути підробленими.

Це відноситься не тільки до покупки промтоварів, а й до придбання тварин. Не довіряйте заводчикам, які обіцяють передати з іншого міста породистого щеняти, якщо не хочете стати власником дворняжки. Не погоджуйтеся приймати тварину «в подарунок», якщо за нeї все ж просять «символічну суму» – позбудетеся грошей і не отримаєте тварини.

  1. Не переводьте гроші за допомогою терміналів оплати, не переконавшись у якості товару.

Шахраї користуються тим, що люди погано орієнтуються в тонкощах роботи з терміналами зарахування коштів. Наприклад, просять перерахувати гроші, мотивуючи це тим, що кур'єр, який доставляє товар, не має повноважень для прийняття оплати. Врахуйте: немає жодних гарантій, що внесені на рахунок шахраїв гроші можуть бути Вами відкликані в разі неотримання товару, або отримання товару неналежної якості.

Здійснюйте оплату тільки після того, як отримаєте свою покупку і перевірите її якість.

  1. Не вступайте в контакт з користувачами сайту, чиї оголошення рясніють помилками і відрізняються неповним описом товару/послуги.

Як правило, такі оголошення не варті уваги. Добросовісний продавець не нехтує точним описом товару або послуги, не вказує дивні ніки (в тому числі цифрові) або телефон далекої країни.

Не купуйте товар, не обговоривши детально його якість і особливості. Щоб уникнути розчарування, важливо з'ясувати все: термін експлуатації товару, наявність на ньому відколів і тріщин, комплектацію, доступність необхідних документів – чеків, гарантійних талонів і т.д. Адже б/у товар не підлягає поверненню! Бажано перевірити справність товару на місці покупки.

  1. Уникайте зв'язуватися з продавцями, що вказують занадто низьку ціну на свій товар.

Наприклад, відома схема, коли продавці автомобілів, які нібито знаходяться закордоном, надають по е-mail правдоподібні документи – фотографії автомобіля, скани техпаспорта та iнш. – i пропонують перевести гроші за машину через посередницьку фірму.

Щоб упевнитися в обмані, досить написати продавцеві, що через кілька днів Ви будете в тій країні, де знаходиться він або автомобіль.

Врахуйте, що низькі ціни на об'єкти нерухомості – часто не більше ніж виверт ріелторів, що дозволяє їм отримати Ваш номер телефону для подальших рекламних розсилок.

  1. Підстраховуйтесь, купуючи або продаючи товари.

Наш сайт дозволяє зберігати контактну інформацію про продавця, а також деталі листування з ним. Зберігайте до кінця угоди документи, що підтверджують оплату і доставку товару – вони можуть виявитися корисними в разі виникнення проблем.

Будь-які Ваші сумніви сигналізують про необхідність ще раз перевірити стан товару, канал зв'язку, наявність необхідних документів та інш. У разі виникнення проблем зв'яжіться з нашою Службою підтримки.

Увага!

Наш сайт не здійснює вихідних дзвінків, не розсилає SMS і не вимагає для активації оголошення додаткових умов (крім тих, що передбачені підключеними до сайту платіжними системами).

Якщо Вам прийде SMS-повідомлення з проханням відправити код на короткий номер для розблокування профілю або активації оголошення на сайті, або SMS з короткого номера з питанням по оголошенню, – ігноруйте їх.

Не реагуйте також на дзвінки і SMS-повідомлення про те, що Ви, нібито, виграли якийсь приз. Наші співробітники не здійснюють таких дзвінків і розсилок.

Користувачі сайту можуть взяти участь в модеруванні оголошень інших користувачів сайту, якщо вони прострочені, є спамом, розміщені в рубриці, що не відповідає змісту оголошення, повторюються, є образливими. Для цього необхідно клікнути на іконку, що зображує мегафон над розділом «Інформація про автора», і обрати вид претензії.

Вітаю! Увійти більше..
Головна Пошук Мої уподобання Мій акаунт Мої сповіщення Персональні дані Мої оголошення Пишіть нам
Уточніть пошук
Ключове слово
Категорія
Місцезнаходження

Країна

Область

Місто

Фото
Ціна

Ціна:

-
Додатково